Tarnogrodzki Zakład Komunalny Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności za nieszczelności i przecieki w wewnętrznej instalacji wodociągowej (tj. za wodomierzem głównym), które przekładają się na zwiększone zużycie wody a w konsekwencji na wyższą kwotę do zapłaty przewidzianą na fakturze.

Często spotykanym powodem niezamierzonego zużycia wody są m.in.:

– cieknące spłuczki sanitarne,

– nieszczelna armatura wodociągowa w tym krany i prysznice,

– przecieki na kranach wyprowadzonych poza budynek,

– możliwych podłączeniach wody do instalacji centralnego ogrzewania.

Najprostszym sposobem kontroli niezamierzonego zużycia wody jest odczyt wodomierza przed i po np. pięciogodzinnym nie korzystaniu z wody. Jeżeli wodomierz nie wykazuje dokładnie tego samego stanu, to oznacza że jest wyciek z instalacji wewnętrznej.

Facebook
Google+
https://tarnogrod.bok.gmina.pl/nieszczelnosc-wewnetrznej-instalacji-wodociagowej/
Twitter